fbpx

Tiryakiler

Etik İlkeler

Tirsan Kardan kurum değerlerini yaşatabilmek, şirketimizin ve çalışanlarımızın çıkarlarını koruyabilmek amacı ile oluşturulmuş Tirsan Kardan Etik Kurallar Protokolünü aşağıdaki metinden incelemenizi rica ediyoruz.

Tirsan Kardan Etik Kurallarının ihlal edildiğini düşündüğünüz durumlarda bizleri derhal haberdar etmeniz kurumumuzun, değerlerimizin ve çalışanlarımızın korunması açısından büyük önem taşımaktadır. Kişisel bilgilerinizin korunmasına verdiğimiz önem çerçevesinde aşağıda detaylarını bulacağınız kanallar üzerinden bağımsız Etik Hat servisimizi kullanarak bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

Etik Hat; sizleri veya firmamızı tehlikeye sokacak herhangi bir usulsüzlük, tehlike, suiistimal, suç veya diğer ciddi riskler ile ilgili endişelerinizi iletebileceğiniz bağımsız bir çağrı merkezidir. Çağrılarınız özel ve bağımsız bir kurumda çözümlenmek üzere saklı kalacaktır.

Daha fazla bilgi için 444 Etik (3845) Telefon numarasından haftanın 7 günü 10:00 – 19:00 saatleri arasında her zaman arayabilirsiniz.

Bildirimlerinizde, size bağımsız bir çağrı merkezi şirketinin çalışanları olan operatörler yardımcı olacak ve isminiz, iletişim bilgileriniz ve sizinle ilgili diğer tüm bilgiler (paylaşmak istemeniz halinde) edinilerek gizli tutulacaktır.

Aşağıdaki başlıklardaki her türlü sorunuzu, sizlere yardımcı olacak bağımsız şirket yetkililerine gönül rahatlığıyla iletebilirsiniz.

Sizleri endişeye sokacak her türlü usulsüzlük, suç, tehlike veya diğer ciddi riskleri iletebileceğiniz bir telefon, web ve e-posta hattıdır. Bu hatta gelen tüm bildirimler gizli tutulmaktadır.

Bu sistemin sahibi Etik Bildirim ve Güvence Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. firmasıdır. Etik Bildirim ve Güvence Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. firması dışarıdan bağımsız bir firmadır.

  • Telefon aramalarında; 444 38 45 (Etik) numarasından ulaşabilirsiniz.
  • Ayrıca herhangi bir e-mail adresinden tirsankardan@etikhat.com.tr 
    adresine elektronik posta gönderebilirsiniz.
  • Web kanalıyla ise : etikhat.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Haftanın 7 günü, 10.00 – 19.00 saatleri arasında canlı olarak telefona bakan operatörler size hizmet verecektir. Saat 19.00 -10.00 saatleri arasında ve resmi tatillerde ise telefon santrali aracılığı ile kayıt yapılacaktır.

E-postanızı istediğiniz zaman gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz e-postalar kayıt altına alınacak ve gerekli işleme tabi tutulacaktır.

Tüm çalışanlarımız ve iş paydaşlarımız bu hatla paylaşımda bulunabilir.

Geliştirilmiş hizmet işleyişi sayesinde, sorunlarınız çok daha hızlı çözülecek. Ayrıca, süreç boyunca ve sonuçlandığında size bilgi verilecek.

Etik dışı davranışsal konular ile suiistimal ve diğer kritik konularda aşağıdaki başlıklar altında Etik Hat’tı arayabilirsiniz.

  1. ETİK DIŞI DAVRANIŞSAL KONULAR

1.1. Uyuşmazlık/Anlaşmazlık
1.2. Ayrımcılık
1.3. Hakaret
1.4. Psikolojik Taciz/Mobbing
1.5. Cinsel Taciz
1.6. Tehdit/Şantaj
1.7. Fiziksel Şiddet/Kavga
1.8. Çalışma Ortamını Bozan Duygusal İlişkiler
1.9. Alkol ve Uyuşturucu Kullanımı
1.10. Haksız Yere İşten Çıkarma
1.11. Çalışma Düzeni İle İlgili Haksız Uygulamalar
1.12. Siyasi vb. Propagandada Bulunmak
1.13. Diğer Davranışsal Konular

 

  1. SUİSTİMAL VE DİĞER KRİTİK KONULAR

2.1. Şirket Kurallarının İhlali
2.2. Şirket Kaynaklarının İsraf Edilmesi
2.3. Şirket Kaynaklarının Zimmete Geçirilmesi
2.4. İç Kaynaklı Hırsızlık
2.5. Dış Kaynaklı Hırsızlık
2.6. Hile ve Sahtekarlık
2.7. Tedarikçi Menfaat İlişkisi
2.8. Rüşvet
2.9. Bilgi Sızdırma (Bilgi Güvenliği İhlali)
2.10. İş Sağlığını ve Güvenliğini Tehlikeye Sokan İhlaller
2.11. Marka ve İtibarı Zedeleyen İhlaller
2.12. Diğer Kritik Konular

Size bağımsız bir çağrı merkezi şirketinin çalışanları olan operatörler yardımcı olacak. İsminiz, iletişim bilgileriniz ve sizinle ilgili diğer tüm bilgiler her aşamada gizli tutulacak.